Trendyol Excel Şablon Oluşturma

Trendyol Excel Şablon Oluşturma

trendyol

Trendyol xml ile ürün yüklenebilir mi?

  • Hayır doğrudan yüklenemez. Size ait olan xml doğrudan trendyol içine ürün yüklemek için kullanılamaz. Bunun birkaç yöntemi bulunmaktadır
  1. Trendyol Excel ile Ürün Yükleme

Trendyoldan kategoriye ait excel şablonu alınır. Daha sonra xml dosyanız excel ile açılarak trendyol’dan almış olduğunuz şablona göre revize edilir. Bu işlem çoğu zaman çok fazla zaman almakta ve hata yapma olasılıkları bulunmaktadır. Kategori sayısı fazla olan xml içeriklerinde önerilmez. Çünkü her kategori için ayrı ayrı şablon dosyası oluşturulması gerekmektedir. Örneğin ürününüz cep telefonu kılıfı ise tek kategori olacağı için excel ile ürün yüklemek çok daha kolay olacaktır. Bu işlemi çok daha kolay hale getirmek için “Trendyol Excel Şablon Oluşturma” modulumuzu kullanabilirsiniz. Bu modul sizin xml linkinizden ürün bilgilerini alarak trendyol excel şablonuna uygun olarak excel formatında dosya hazırlar. Bu işlem birkaç saniye içerisinde yapılır. Tek seferlik değildir. Düzenli olarak excel dosyası alabilirsiniz. Bu sayede güncel excel dosyanız ile ürünlerinizi ekleyebilirsiniz. Ayrıca ürün stok, fiyat vb bilgilerini güncelleyebilirsiniz. Bu module ek olarak isteğinize göre fiyatlara kar marjı ekleyebilirsiniz. Bu modul hakkında destek almak için aşağıdaki teklif formunu doldurabilirsiniz.

2. Entegratör Firma Aracılığı İle

Trendyol’a ürün yükleme ve güncellemede genellikle kullanılan yöntemdir. Entegratör firmaya xml linkinizi verirsiniz. Entegratör firmanın paneli aracılığı ile trednyol’a ürünlerinizi gönderebilir ve güncelleyebilirsiniz. Ancak burada dikkat etmeniz gereken bir durum vardır. Entegratör firma kendi xml şablonuna uygun yapıda xml şablonu istemektedir. Böyle bir durumda entegratör firmanın xml şablonuna uygun xml convert işlemi yaptırmanız gerekmektedir. Xml convert desteği almak için xmldestek.com ile iletişime geçebilirsiniz.

3. Kendinize özel Api yazılımları ile

Trendyol’a ürün yüklemede kullanılan diğer yöntem Api yazılımları ile ürün yüklemektir. Ancak çok fazla tavsiye edilmez. İlk sebebi çok maliyetli olması. ikinci nedeni ise trendyol api servislerinde güncelleme yaptığı zaman sizin api yazılımınızında güncellenmesi gerekmektedir. Özellikle freelancer lara yaptırılan bu hizmet ilerde iletişim kopukluğu olması durumda api yazılımınız kullanılamaz halde olma ihtimali yüksektir. Kurumsal firmalar ise yüksek fiyatlar istemektedir.

Teklif İsteyin

İhtiyacınız olan hizmet için teklif alabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken bizimle irtibat kanallarından biriyle iletişime geçmeniz.